EKOCentrum24.pl na facebook.com

Inteligentny system alarmowy Elephant Door jest już w sprzedaży!

Elephant door - inteligentny system alarmowy dla mieszkań

Długo oczekiwany przez użytkowników system alarmowy Elephant Door trafił do regularnej sprzedaży wraz z końcem lipca 2017 r. Elephant Door to inteligentny alarm dedykowany dla lokatorów mieszkań i apartamentów w blokach, zabezpieczający drzwi wejściowe, przez które według statystyk dochodzi do większości włamań (aż 80 procent!).

5 min – to tyle ile według producenta alarmu potrzebne jest żeby skutecznie zabezpieczyć każde mieszkanie. W ten czas wliczona jest już pełna konfiguracja urządzenia, połączenie ze smartfonem oraz montaż, który dodatkowo nie wymaga wiercenia ani prowadzenia żadnych instalacji. Urządzenie działa w oparciu o wbudowaną baterię litowo-polimerową (Li-Po) zapewniającą długi czas pomiędzy ładowaniami (nawet do 40 dni według obliczeń producenta), a montowane jest od wewnętrznej strony drzwi wejściowych za pomocą mocnej, dwustronnej taśmy samoprzylepnej, dzięki czemu również demontaż urządzenia zajmuje mało czasu i nie zostawia żadnych trwałych śladów.

Pod kątem wyglądu, Elephant Door wyróżnia się dosyć mocno w stosunku do konkurencyjnych systemów alarmowych spotykanych w domach czy zakładach pracy. To stylowy element wyposażenia, w solidnej, obudowie z metalowymi wykończeniami wzbogacający każdy wystrój.

Elephant Door - pasuje na każde drzwi

Działanie urządzenia opiera się na analizie sygnałów z zestawu wbudowanych sensorów analizujących drgania i zmianę położenia drzwi wejściowych. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii Smart Warning System, Elephant Door posiada zdolność adaptacji do otaczających go warunków, a dzięki temu w czasie rzeczywistym potrafi odróżnić pukanie i wibracje spowodowane trzaśnięciem u sąsiada od próby wtargnięcia czy włamania.
Wykrycie wibracji na poziomie zwykłego pukania, nie powoduje żadnej reakcji urządzenia. Silniejsze wibracje lub uderzenia odpowiadające próbie wyważenia drzwi spowodują wysłanie powiadomienia na smartfon i uruchomienie krótkiego sygnału alarmowego, co ma na celu odstraszenie potencjalnego włamywacza i zaalarmowanie właściciela. Otwarcie drzwi przy zazbrojonym alarmie Elephant Door spowoduje natomiast natychmiastowe wysłanie powiadomienia na smartfon właściciela, oraz uruchomienie kilkuminutowego, głośnego (110 dB – porównywalne do sygnału radiowozu policyjnego) alarmu, który powinien nie tylko odstraszyć włamywacza, ale także zaalarmować sąsiadów.

Urządzenie komunikuje się z użytkownikiem za pośrednictwem wbudowanych modułów Wi-Fi (powiadomienia w aplikacji mobilnej) oraz Bluetooth (sterowanie alarmem).

Zalety Elephant Door:

  • zaawansowana technologia analizy drgań – minimalizacja ryzyka fałszywych alarmów
  • pełna mobilność systemu – przeprowadzka, czy wymiana drzwi nie stanowią problemu, alarm może być bez problemu przeniesiony
  • brak dodatkowych opłat za korzystanie z systemu
  • intuicyjna instalacja i obsługa
  • produkt polskiego producenta, wysoka jakość wykonania i atrakcyjny design
  • wytrzymała bateria

Cena w oficjalnym sklepie producenta wynosi 799 PLN brutto, co stanowi bardzo dużą konkurencję na rynku kompletnych, autonomicznych systemów alarmowych zabezpieczających mieszkania.

0 komentarzy dotyczących Inteligentny system alarmowy Elephant Door jest już w sprzedaży!

Dodaj komentarz

Producenci
EKOCentrum24.pl - Twoje centrum ekologicznych rozwiązań!